Informace pro návštěvníky

Parkování

Parkování je možné ve městě za poplatek. Vzdálenost od parkoviště cca 400 m. Přístup od parkoviště je cestou pro pěší s atraktivními výhledy na hrad i okolní město.

Přístupnost

Bezbariérový přístup je možný na nádvoří hradu, k dispozici je také WC.

Hlavní prohlídkový okruh je přístupný po širokém schodišti, zahrnuje cca 40 schodů. V případě vlastních asistentů jej může absolvovat i osoba na invalidním vozíku. Na prohlídkové trase jsou k dispozici židle, které mohou obtížně pohybující se osoby využívat k odpočinku v průběhu prohlídky.

Prohlídkový okruh  Soukromé pokoje zahrnuje cca 200 schodů, nedoporučujeme jej osobám s pohybovým handicapem.

Po předchozí domluvě se správou hradu je možné vozem přijet před hrad.

Zvířata

Volný pohyb psů a jiných zvířat je v areálu hradu zakázán. Prosíme všechny majitele psů, aby své mazlíčky měli v areálu hradu pouze na vodítku. Vstup do expozic se zvířaty není možný.  Výjimkou jsou slepečtí a asistenční psi.

Cyklisté

Cyklistům je v zadní části nádvoří k dispozici stojan na kola. Odkládání kol na jiných místech není možné. Stojany na kola nejsou hlídány, pro zajištění kola je nutný vlastní úvaz a zámek.
Prosíme cyklisty, aby byli ohleduplní k ostatním návštěvníkům a v areálu hradu sesedli se svých kol.

Pro děti

Na hradě je k dispozici přebalovací pult v oddělené místnosti na dámských toaletách.

Občerstvení

Kávu, nápoje, cukrovinky, mražené výrobky je možné zakoupit v prodejně suvenýrů na hradním nádvoří. Na nádvoří jsou k dispozici stoly a lavice pro příjemné posezení.
Množství restaurací i možností rychlého občerstvení najdete v okolí hradu a ve městě.